Tepalo keitimas variklyje

*Standartinės alyvos būna trijų rūšių – mineralinės, sintetinės ir pusiau sintetinės. Kokia alyva geriausiai tiks jūsų automobiliui, priklauso nuo jo modelio, amžiaus ir variklio tipo, todėl visada pravartu atidžiai susipažinti su gamintojo rekomendacijomis.


*Net geriausiai parinkta alyva nepadės varikliui, jei per retai ją keisime. Alyvos keitimo dažnis gali priklausyti nuo automobilio modelio, amžiaus, todėl visų pirma patariama gerai susipažinti su gamintojų rekomendacijomis. Patartina įvertinti ir savo keliavimo įpročius.


*Dirbant varikliui vyksta degimo procesas, alyva taškosi, sutepa metalines dalis. Jei automobilis nejuda, nereiškia, kad jis nesidėvi – nejuda ir alyva. Ji nusistovi, susidaro įvairios rūgštys, cheminiai junginiai, drėgmė, keičiasi jos savybės, ji sensta, todėl ją būtina pakeisti.


*Tiek dyzelinius, tiek benzininius automobilius vairuojantiems tai padaryti patartina dar prieš prasidedant žiemai. Bėgant laikui tepalai pradeda kristalizuotis, sunkiau atlieka savo funkciją. Šaltojo sezono metu varikliui tikrai tenka nemažai darbo, todėl nėra reikalo jo užvedimą dar labiau apsunkinti nekeičiant alyvos.

*Kokybiška alyva pagerina variklio viduje esančių stūmoklių darbą, slydimą, mažina trintį tarp metalų

*Ne laiku keičiami tepalai arba alyvos filtras priverčia Jūsų automobilį pranešti apie iškilusius techninius gedimus – sugedusios turbinos, apsunkintas automobilio užvedimo procesas ar kalantys variklio kompensatoriai.

Tepalo keitimas automatinėje greičių dėžėje(APD):

* Visose automatinėse pavarų dėžėse yra filtras ir nuo jo švarumo taip pat priklauso pavarų dėžės darbas. Filtras surenka dėžėje atsirandančius dilimo produktus, todėl po ilgo laikotarpio gali pradėti kimštis, sumažėti tepalo pralaidumas, ypatingai šaltuoju laikotarpiu. Dėl to atsiranda pavarų dėžės darbo sutrikimai.

*Kaip ir variklyje bei kituose mechanizmuose kur pilasi tepalai ir kiti eksploataciniai skysčiai, taip ir APD yra svarbu kontroliuoti tepalo lygius bei kokybę. Tepimas yra svarbus kiekvienam mechanizmui, o greičių dėžėje ypatingai, nes jos veikimo principas pagrįstas tepalo slėgiu. Nepakankamas tepalo lygis gali iššaukti įvairiausius APD sutrikimus, o ilga eksploatacija su nepakankamu tepalo kiekiu gali sugadinti bet kurią pavarų dėžę.

* Šiuolaikiniuose automobiliuose automatinėse pavarų dėžėse tepalams yra keliami didesni reikalavimai, todėl priklausomai nuo APD modelio yra skirtingi tepalų klampumo lygiai ir skiriasi jų eksploatacinis laikotarpis, dėl to skirtingoms pavarų dėžėms pilasi atitinkamas tepalas.

* Tiesa, reikia nepamiršti, kad esamų mechaninių gedimų alyvos keitimas nepašalins, tačiau jis tikrai apsaugos nuo jų atsiradimo, jei automatinė pavarų dėžė veikia tvarkingai.

Viskas ko reikia jūsų automobiliui.

Kokybė garantuota