Paskirstymo diržas

*Kad automobilis galėtų būti pilnai funkcionalus, jam reikalingas ne tik veikiantis variklis ir transmisijos sistema. Daugumas įrenginių, sistemų, mechanizmų, užtikrinančių vairavimo komfortą bei kitas papildomas automobilio funkcijas taip pat yra būtinos. Kad visa tai galėtų veikti, reikalinga energija. Būtent už ir atsakingas transporto priemonės pagrindinis arba dar kitaip vadinamas paskirstymo diržas.
*Kuomet diržas nutrūksta, vairotojas pajaučia gerokai pasikeitusį vairavimą: nebeveikia vairo stiprintuvas, kondicionierius, generatorius. Tai reiškia, kad automobilis važiuos tol, kol nesibaigs akumuliatoriaus energija. Kai tai atsitiks, jis tiesiog sustos. Apskritai, pajutus, kad nutrūko paskirstymo diržas, geriau iš viso netęsti kelionės ir kuo greičiau sustoti (jei automobilis automatiškai neužgeso) ir nebekurti variklio iš naujo. Nutrūkus diržui, variklio apačia dirba nesinchronizuotai su variklio viršumi, todėl automobiliui važiuojant, stūmokliai ir toliau kilnojasi, o tai gali sulankstyti vožtuvus ir sugadinti variklio galvutę.
*Autoserviso darbuotojai, pakeitę diržą, dažniausiai užklijuoja – tam tikroje aiškiai matomoje variklio vietoje ar ant panelės šalia variklio – lipduką ant kurio užrašo sekančio diržo keitimo laiką, išreikštą nuvažiouotų kilometrų atstumu.
*Informacija apie diržo keitimo intervalą visada yra nurodyta transporto priemonės aptarnavimo instrukcijoje ir servisams skirtose programose.
Variklio grandinės keitimas:
*Paskirstymo grandinė gali išsitempti, todėl paskirstymo fazės šiek tiek pasikeičia, o tai gali turėti įtakos kuro mišinio sudėčiai ir tinkamam variklio veikimui. Pasitaiko, kad grandinė nutrūksta ir sugadina variklį.
*Pasitaiko, kad grandinė nutrūksta ir sugadina variklį.
*Grandinės dėvėjimasis daro įtaką daugeliui variklio komponentų. Atsiradus pašaliniam variklio garsui (triukšmas, neįprastas garsas), būtina pakeisti paskirstymo grandinę.
*Grandinei gamintojai dažniausiai suteikia maždaug 200 tūkst. kilometrų limitą.
*Kai variklis turi grandinę, tai yra ilgaamžiškiau, bet variklio grandinės tarnavimo laikas labai priklauso nuo tepalų naudojimo ir jų keitimo intervalo.

Viskas ko reikia jūsų automobiliui.

Kokybė garantuota